„Multimedia super sprawa, to nauka i zabawa”

13 kwietnia 2021

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w XXI wieku. Magiczny dywan to nie tylko interaktywna podłoga łącząca w sobie multimedia z aktywnością  ruchową, ale przede wszystkim atrakcyjna  pomoc dydaktyczna z bogatą ofertą gier, zabaw, quizów i aranżowanych sytuacji edukacyjnych, nakierowanych na wspomaganie rozwoju psychofizycznego dziecka.

Taka realizacja nauki stanowi również przyjemną formę spędzania czasu podczas zajęć indywidualnych, terapeutycznych i rewalidacyjnych. Interaktywną podłogę dzieci obsługują za pomocą ruchów rąk i nóg. Multimedialne urządzenie pozwala bawić się, rywalizować, a przy okazji uczyć się całej grupie dzieci. Pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii . Dzięki różnorodnym zasobom dołączonym do Dywanu można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Zabawa i nauka przy jego użyciu rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Dzieci przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, pluskają się w „wirtualnej” rzece, grają w piłkę nożną, tenis, poznają instrumenty, oraz wykonują wiele innych ciekawych zabaw.

Zastosowanie Magicznego Dywanu na zajęciach pozwala dzieciom przyswajać naukę poprzez zabawę. Do tego nabywają wiele umiejętności, które nie tylko pomagają im w przedszkolu, ale przede wszystkim w codziennym funkcjonowaniu. Jest to nauczanie wielokodowe, które przyczynia się do uruchamiania różnorodnych aktywności dziecka: spostrzeżeniowej, intelektualnej oraz motorycznej. Dzięki temu  wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców.