Jesteś tutaj: Start / ZASADY ORGANIZACJI / Posiłki

Posiłki

Każdego dnia dzieci jedzą trzy smaczne posiłki.

♦ Śniadanie o  godz.9.00

♦ Obiad o godz. 12 .00

♦ Podwieczorek o godz. 14.00

Napoje podajemy na każdą prośbę  dziecka.

Posiłki przygotowywane są w przedszkolnej kuchni przez doświadczony personel. Mamy świadomość, że dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Prawidłowe żywienie w tym wieku jest jednym z najistotniejszych czynników umożliwiających utrzymanie pełnej sprawności fizycznej i intelektualnej, dlatego w naszym przedszkolu przygotowujemy domowe posiłki. Nie korzystamy z półproduktów. Podajemy dzieciom potrawy zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne.

Panie kucharki same robią domowe pierogi, naleśniki, pieką ciasta, przygotowują świeże surówki z warzyw i owoców, podają jogurty i soki. Dokładają wszelkich starań, aby przygotowywać dzieciom takie posiłki, jakie najbardziej lubią. Zawsze jednak są one urozmaicone i wartościowe.

Rodzice są współtwórcami przedszkolnych jadłospisów.

W dobie częstych alergii pokarmowych i innych uwarunkowań wymagających specjalnej diety uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.