Jesteś tutaj: Start / Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

„OWOCOWE KODOWANIE NA TALERZYKACH ZAMIAST NA DYWANIE”

Przejdź do - „OWOCOWE KODOWANIE NA TALERZYKACH ZAMIAST NA DYWANIE”

„OWOCOWE KODOWANIE NA TALERZYKACH ZAMIAST NA DYWANIE” – od 26 września do 01 października przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach dotyczących obserwowania, analizowania i porównywania warzyw i owoców, klasyfikowania według podanej cechy/ kryterium, czytania i rozumienia informacji wyrażonych w formie piktogramów.

29 września 2022

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

We wtorek 20 września kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

20 września 2022

POLICJANCI I „SZNUPEK” Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Przejdź do - POLICJANCI I „SZNUPEK” Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które w piątek 16 września poznały dzieci z naszego przedszkola. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieciaki chętnie odpowiadały na pytania, a na zakończenie pozowały do wspólnego zdjęcia z maskotką policji – psem „Sznupkiem”.

18 września 2022

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI Z JAWORZNA

Przejdź do - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI Z JAWORZNA

05 maja w przedszkolu odbyło się spotkanie ze Strażakami Straży Pożarnej w Jaworznie. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, a także sprzątają połamane przez wichury drzewa. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Strażacy omówili szczegółowo jego wyposażenie między innymi wspomniano o pompach, agregatach prądotwórczych, agregatach piany, aparatach ochrony dróg oddechowych oraz wielu elementach niezbędnych podczas akcji ratunkowych powiązanych z pierwszą pomocą i przygotowaniem rannych na przybycie pogotowia. Strażacy rozłożyli kurtynę wodną, z której tryskała woda. Była to atrakcja, która wywołała wiele radości. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony czas oraz za owocną współpracę!

7 maja 2022

JARMARK WIELKANOCNY

W sobotę 9 kwietnia na rynku w Jaworznie odbył się kolejny jarmark wielkanocny. Szkoły, stowarzyszenia i kluby środowiskowe sprzedawały ozdoby świąteczne, w większości własnoręcznej roboty. Dzieci z grupy „Smerfy” przygotowały wielkanocny występ, wiersze, piosenki, tańce i oczywiście życzenia świąteczne.

9 kwietnia 2022