Jesteś tutaj: Start / Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W piątek 16 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota -  to jedno z najpopularniejszych nietypowych świąt w roku. W tym dniu dzieci oglądały film edukacyjny, była kocia dyskoteka z malowaniem twarzy oraz kocia foto budka.

17 lutego 2024

SŁODKIE WALENTYNKI

14 lutego w środę w naszym przedszkolu dzieciaki obchodziły „Słodkie Walentynki”. Specjalnie na tą okazję dla każdego przedszkolaka kręcona była wata cukrowa. Radość dzieci bezcenna. Była super zabawa.

17 lutego 2024

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W piątek 19 stycznia przedszkolaki uczciły święto Babci i Dziadka. To wyjątkowy i bardzo wyczekiwany moment. Dzieci z wypiekami na twarzy przygotowały przedstawienia, drobne upominki i życzenia.

Kochani!

Dziękuję Wam za troskę i cierpliwość,

Za ciepło, opiekę, ogromne serce i za poświęcony czas.

Życzymy Wam dużo zdrowia, samych słonecznych dni,

Miłości najbliższych i pogody ducha na każdy dzień.

JASEŁKA

W czwartek 18 stycznia odbyły się w naszym przedszkolu Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. Nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, górali, góralki, owieczki i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek 16 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.