Jesteś tutaj: Start / Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

„BOŻONARODZENIOWA BOMBKA” - WARSZTATY PLASTYCZNE

Przejdź do - „BOŻONARODZENIOWA BOMBKA” - WARSZTATY PLASTYCZNE

W piątek 9 grudnia odbyły się warsztaty pod nazwą „Bożonarodzeniowa bombka” . Uczestnictwo w warsztatach bombkowych było wspaniałą okazją, by poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia…

Na początku dzieci zapoznały się z wybranymi technikami zdobienia bombek. Następnie z ogromnym zapałem i entuzjazmem zabrały się do pracy.

Każda bombka była jedyna i niepowtarzalna. Wszak nie codziennie można być twórcą tak artystycznego dzieła! Wykonane własnoręcznie bombki z pewnością zawisną na choinkach w domach dzieci,  przez co święta staną się jeszcze bardziej magiczne i rodzinne.

11 grudnia 2022

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W czwartek 1 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Powitaliśmy Mikołaja wierszem i piosenką. Spotkanie minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości.  Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

6 grudnia 2022

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z naszego przedszkola również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. I tak właśnie się stało w środę 30 listopada 2020r.

6 grudnia 2022

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

W środę 23 listopada o godzinie 9.30 dzieci z naszego przedszkola spotkały się z pracownikiem ZG SOBIESKI. Górnik ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił czarny pióropusz z kogucich piór. Dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze”  „Legenda o Skarbku”, opowiedział również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Następnie zaproszony gość  opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni.

24 listopada 2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 LISTOPADA PRZYPADA ROCZNICA UCHWALENIA NAJWAŻNIEJSZEGO DOKUMENTU STANOWIĄCEGO O PRAWACH NAJMŁODSZYCH - KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.

W piątek 18 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka świętowaliśmy razem z Unicef, która jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom, mającą na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. Hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w przedszkolu,  mających na celu uczczenie w tym dniu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Nasze przedszkolaki również ubrane „na niebiesko” wzięły udział w szereg zajęć na temat praw dziecka, ich potrzeb, roli rodziców w ich życiu.

24 listopada 2022