Jesteś tutaj: Start / Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

CENTRUM KULTURY TEATR SZTUK W JAWORZNIE

Przejdź do - CENTRUM KULTURY TEATR SZTUK W JAWORZNIE

Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru  i właśnie w związku z tym wyjątkowym świętem przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach w Centrum Kultury- Teatr Sztuk w Jaworznie. Pani Marlena opowiadała o tajemnicach teatru i jego kulisach, a nawet udało jej się namówić dzieci do występu! Pani Paulina natomiast oprowadziła dzieci po Wystawie "Andrzeja Kreutz - Majewskiego „ Przestrzenie Uniwersum". Dziękujemy za przybliżenie nam „Tajemnic teatru”

6 kwietnia 2024

WARSZTATY MALOWANIA PISANEK

Przejdź do -  WARSZTATY MALOWANIA PISANEK

We wtorek 26 marca w naszym przedszkolu odbyły się WARSZTATY MALOWANIA PISANEK. Wielkanocne malowanie pisanek to spotkanie przybliżające historię pisanki oraz techniki dekorowania świątecznych jajek. Warsztaty składały się z dwóch części: projekcji filmu „Palmy, pisanki i wielkanocne baranki” oraz zajęć plastycznych, podczas których przedszkolaki wykonały własną niepowtarzalną pisankę.

30 marca 2024

JARMARK WIELKANOCNY W JAWORZNIE

Przejdź do - JARMARK WIELKANOCNY W JAWORZNIE

W sobotę 23 marca, odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny w Jaworznie. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców, którzy mieli okazję cieszyć się bogactwem lokalnego rękodzieła, świątecznych smakołyków oraz artystycznych występów. Przedszkolaki z grupy „Smerfy” wspaniale reprezentowały nasze przedszkole.

24 marca 2024

TEATR POLSKI KULTURA „NIEZWYKLE ŻYCIE PODWODNYCH ZWIERZĄT”

Przejdź do -  TEATR POLSKI KULTURA „NIEZWYKLE ŻYCIE PODWODNYCH ZWIERZĄT”

W czwartek 21 marca przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu muzycznym w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie autorstwa TEATRU POLSKIEGO  „KULTURA” „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt” to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem coraz częściej doskwierającej samotności. Dzieci zostały wprowadzone w niesamowity świat podwodnych zwierząt. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter - wszystkie te elementy zapewniły intensywne przeżycia i zaangażowały dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Spektakl pozostanie na długo w naszej pamięci.

22 marca 2024

POWITANIE WIOSNY

W środę 21 marca  w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  dzieci  z naszego przedszkola wyruszyły barwnym korowodem, aby powitać wiosnę. Podczas marszu śpiewały wiosenne piosenki. Dzięki wspaniałym wiosennym kapeluszom wykonanym w domu wspólnie z rodzicami nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszyscy przechodnie uśmiechem reagowali na widok tak barwnej  i roześmianej gromady dzieci. Do przedszkola wracaliśmy niosąc kolorowe gaiki – maiki. Pożegnaliśmy też Marzannę. Teraz pozostało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia z długiego zimowego snu.

22 marca 2024