Jesteś tutaj: Start / Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

W czwartek 2 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały piosenki a Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

2 grudnia 2021

ZABAWA ANDRZEJKOWA

We wtorek 30 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku.

30 listopada 2021

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

We wtorek 30 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy górnika, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika.

30 listopada 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W czwartek 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem i razem uczestniczyli w konkursach, tańcach i wesołych zabawach.

25 listopada 2021

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W piątek 19 listopada przedszkolaki włączyły się w ogólnopolskie obchody, wspólnie celebrowały rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

21 listopada 2021