Jesteś tutaj: Start / Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

KODOWANIE NA DYWANIE.

W październiku w naszym przedszkolu odbył się tydzień pt: KODOWANIE NA DYWANIE.

Dlaczego warto uczyć dzieci korzystać z nowoczesnych technologii? Bo to przyszłość. Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem kodowali, powinniśmy zacząć uczyć krytycznego myślenia i pozytywnego "kombinowania" jeszcze na etapie przedszkola. Nie potrzebujemy do tego wcale sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie obecnych w przedszkolach, na przykład układanki typu sudoku, klocki, kolorowe koła i kubeczki.

Kodowanie na dywanie | .eTwinning Polska

17 października 2021

OBCUJEMY ZE SZTUKĄ

W piątek 08 października dzieci z grupy „Smerfy” uczestniczyły w edukacji przez kulturę i sztukę z elementami arteterapii. Były to warsztaty artystyczne prowadzone przez pracownika MCKiS panią Katarzynę Pokutę. Przedszkolaki na zajęciach rozwijały zdolności i kreatywność.

Powrót Do Szkoły. Szczęśliwe Kreatywne Dzieci Bawiące Się, Malujące,  Szkicujące W Klasie Sztuki. Koncepcja Edukacji I Rozrywki | Premium Wektor

9 października 2021

„POLA NADZIEI”

W piątek 01 października grupy starsze spotkały się z pracownikami Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie

Udział w akcji miał na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych. „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

ŁĄKA ŻÓŁTYCH ŻONKILI - Układaj puzzle za darmo na Puzzle Factory

2 października 2021

MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!

W piątek 17 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata 2021.

Hasłem tegorocznej akcji jest "MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ", bo - jak podkreślają jej twórcy - w akcji "nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady".

Sprzątanie Świata – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanach

17 września 2021