WIZYTA W MUZEUM MIASTA JAWORZNA

23 października 2023

Dzieci z grup starszych brały udział lekcji muzealnej prowadzonej przez pracowników Muzeum Miasta Jaworzna według ich autorskich scenariuszy, łączących w przestrzeni ekspozycyjnej naukę z zabawą. Lekcje muzealne dają niezwykłą szansę kontaktu z żywą historią – eksponatami, fragmentami ekspozycji, interesującymi gośćmi. Dzieci mogły również zaobserwować na czym polega praca kustosza. Poprzez poznawanie zaplecza muzealnego, pracowni, magazynów oraz uczestniczenie przy tworzeniu ekspozycji, dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy w placówce muzealnej. Zapoznali się z historią eksponatów i technikami ich wykonania. Poznali znaczenia słowa- kustosz, czym jest rekonstrukcja, kopia, autentyk, wystawa stała, wystawa czasowa itp.