Jesteś tutaj: Start / O NAS

Nasze przedszkole

Nasze Przedszkole  jest miejscem, w którym zapewniamy dzieciom radość i bezpieczeństwo, profesjonalną opiekę i edukację.

Przedszkole położone jest w centrum osiedla mieszkaniowego.  Mieści się w budynku dwukondygnacyjnym, wolno stojącym, z dużym, zagospodarowanym ogrodem zabaw dla dzieci.

Swoje umiejętności podopieczni mogą rozwijać i doskonalić w czterech kolorowych i funkcjonalnych salach, mając do dyspozycji nowoczesne pomoce dydaktyczne, bezpieczne zabawki, ciekawe książeczki.

Na każdym piętrze jest przystosowana do wzrostu dzieci łazienka.

Nasze przedszkole towarzyszy rodzicom w procesie wychowania dziecka stwarzając optymalne warunki do wszechstronnego i pełnego rozwoju każdego małego podopiecznego we wszystkich sferach jego życia: intelektualnej, emocjonalnej, społecznej i fizycznej.

Zapewniamy ciekawy program edukacyjny dzięki któremu dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dbamy o to, aby w Naszym Przedszkolu dzieci przez zabawę uczyły się współdziałania w grupie, poznawały reguły życia społecznego. W atmosferze radości odkrywały świat dźwięków, barw, liter, głosek i reguł matematycznych.

Jako Przedszkole posiadające Certyfikat Placówki Promującej Zdrowie przyznany przez Śląską Sieć Szkół Promujących Zdrowie, propagujemy wśród naszych wychowanków i ich rodzin, zdrowy i ekologiczny tryb życia.  Dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie fizyczne, psychiczne, społeczne i emocjonalne naszych podopiecznych. Pragniemy, aby opuścili oni nasze przedszkole, joko osoby wyposażone w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego  zdrowia, jak również poczucie odpowiedzialności za zdrowie innych ludzi.  W wszechstronną edukacje prozdrowotną włączamy również społeczność lokalną. Przez cały rok aktywnie i systematycznie współpracujemy z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa. Współpracjemy z Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Powiatową Stają Sanitarno-Epidemiologiczną, Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Hospicjum Homo-Homini imienia św. Brata Aberta. Organizujemy zajęcia dydaktyczne z udziałem  pediatry, higienistki stomatologicznej, aptekarza, leśniczego. Naszą tradycją są  również  wycieczki do Miasteczka Ekologicznego w Smoleniu.

Wykwalifikowany i przyjazny personel dokłada wszelkich starań, aby dziecko radośnie stawiało pierwsze kroki w samodzielnym odkrywaniu i poznawaniu otaczającego je świata.

W Przedszkolu zapewniamy bogaty kalendarz specjalnych imprez przedszkolnych, rodzinnych, wycieczek, spotkań  z ciekawymi ludźmi, przedstawień teatralnych i koncertów.  Te spotkania i imprezy gwarantują znakomitą zabawę, niezwykłe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.